poniedziałek, 4 lipca 2016

ZAPOWIEDZI LIPIEC 2016

Wreszcie wakacje! Nadszedł czas nadrobienia wszystkich książkowych zaległości. Problem w tym, że wydawnictwa znów szykują kolejne nowości, kina premiery, a miasta masę festiwali. Jednak od czego jest noc, jak nie od czytania?

Chociaż wydawać by się mogło, że lipiec będzie czasem wydawania kolorowych, lekkich i radosnych książek, moją uwagę zwróciła raczej mroczna tematyka.

1. Tytuł: Wstyd

Wydawnictwo: Burda Książki
Tytuł oryginału: Viral
Data wydania: 6 lipca 2016
Co byś zrobiła, gdyby twoją najgorszą wpadkę zobaczył cały świat?
Jak dotąd w sieci widziało mnie 23 096 osób. Wśród nich moja mama, mój tata, moja młodsza siostra, babcia, druga babcia, dziadek, szef, mój nauczyciel biologii z szóstej klasy i chłopak James.
Gdy Leah Oliphant-Brotheridge i jej przybrana siostra Su jadą na wspólne wakacje do Magaluf, żeby świętować zdaną maturę, do domu wraca tylko Leah. Jej siostra - przykładna, zdolna uczennica i chluba rodziny - zostaje za granicą, skompromitowana i przerażona. Do sieci trafił filmik, na którym Su po pijanemu dopuszcza się czynności seksualnych w nocnym klubie. I wszyscy go widzieli.
Matka dziewczynek, Ruth Oliphant-Brotheridge, szanowana sędzia, jest wściekła. Jak mogło do tego dojść? Czy będzie w stanie wymierzyć sprawiedliwość mężczyźnie, który wykorzystał jej niewinną córkę? Jaką rolę odegrała w tym wszystkim Leah? Czy Ruth zdoła odnaleźć Su i sprowadzić do domu, jeśli ona wcale nie chce zostać odnaleziona? 
 
2. Tytuł: Twoim śladem
 
Cykl: Twisted Love (tom 1)
Wydawnictwo: GW Foksal/YA!
Tytuł oryginału: Lead Me Not
Data wydania: 6 lipca 2016
Aubrey, studentka psychologii, jest koordynatorką w grupie uzależnień. Mieszka z koleżanką w wynajętym mieszkaniu. Pewnego razu koleżanka trafia do "latającego" klubu Kompulsja, oferującego narkotyki i alkohol. Prymuska Aubrey nigdy by się tam nie wybrała, ale trzeba było ratować przyjaciółkę. Miejsce wydało jej się odpychające i magnetycznie przyciągające zarazem… Poznaje tam tajemniczego Maxxa Demelo, który wzbudza jej zachwyt nieprzeciętną urodą i charyzmą. Aburey nic nie wie o drugim życiu Maxxa. Czy podąży jego śladem? 
 
Może i trochę romansidło, ale zapowiada się ciekawie. Może to będzie "lekka" książka na lato?
 
3. Tytuł: W ogień
 
Cykl: Kontrakt (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria, Feeria Young
Data wydania: 7 lipca 2016
Emma i Em są nierozłączne już od przedszkola. Nic nie jest w stanie ich rozdzielić, dopóki jedna z nich po śmierci swojego ojca nie musi wyjechać z matką za ocean. W tym czasie drugą dosięga najmocniejszy cios…
Na co byś się zdecydowała, gdyby ogarnęła cię rozpacz czarniejsza niż piekło? Czy dla pomszczenia śmierci przyjaciółki podjęłabyś współpracę z… diabłem?
Em to zrobiła. A potem… wszystko się zmieniło. 
 
4. Tytuł: Przepis na miłość i zbrodnię
  
Cykl: Tannie Maria Mystery (tom 1)
Wydawnictwo: Otwarte
Tytuł oryginału: Recipes for Love and Murder
Data wydania: 20 lipca 2016
Tannie Maria kocha gotować, rozkoszować się jedzeniem i obdarowywać nim innych. W kuchni mogłaby spędzić całe życie. Prowadzi nawet rubrykę kulinarną w lokalnej gazecie – do czasu gdy okazuje się, że czytelnicy bardziej spragnieni są porad sercowych niż kulinarnych. Wtedy odkrywa, że potrafi znaleźć lekarstwo na kłopoty miłosne niemal każdego. Nie może jednak zapobiec tragedii, która wstrząsa społecznością Karru Małego. Tannie Maria wplątuje się w krwawą intrygę i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. A gdy poznaje komisarza Henka Kannemeyera, wpada jak śliwka w kompot…
Smakowita kompozycja miłosnych i kryminalnych przypadków doprawiona odrobiną egzotyki. Pochłoniesz ją jak ulubione danie i będziesz marzyć o dokładce!
 
A na końcu są przepisy prosto z RPA! Śledźcie IG @zyjemy_slowami a wkrótce dowiecie się więcej. I koniecznie dajcie znać w komentarzach czy jakaś książka zawróciła wam w głowie, a może macie inne ciekawe propozycje?  

1 komentarz:

  1. Książki wydają się fajne, ale jak na razie mam stosik książek do czytania i nie chcę dokładać sobie nowych lektur ;)
    A jeśli pytasz o propozycje jakiś wspaniałych książek to polecam twórczość Remigiusza Mroza, mp. serię o Joannie Chyłce i trylogię z komisarzem Frostem :D
    Zaczytanych wakacji! :)
    Pozdrawiam *.*

    OdpowiedzUsuń