środa, 31 sierpnia 2016

ZAPOWIEDZI WRZESIEŃ 2016

Kiedy pisze Wam to wszystko za oknem jest szaro, ponuro, wieje wiatr. A przecież ciągle mamy sierpień! Chyba cały świat płaczę razem ze mną, że od jutra szkoła... Skupmy się jednak na pozytywach września, bo o to nadchodzą nowe książki!


1. Tytuł: Załącznik
 
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Tytuł oryginału: Attachments
Data wydania: 14 września 2016
Lincoln O’Neill nie może uwierzyć, że jego praca polega na czytaniu cudzych e-maili. Zgłaszając się na stanowisko „administratora bezpieczeństwa danych”, wyobrażał sobie, że będzie budował systemy zabezpieczeń i odpierał ataki hackerów – a nie pisał raport za każdym razem, gdy dziennikarz działu sportowego prześle koledze sprośny dowcip. Natrafiwszy na e-maile Beth i Jennifer, wie, że powinien wysłać im upomnienie. Ale ich pokręcona korespondencja na temat spraw osobistych bawi go i wciąga.Kiedy sobie uświadamia, że zakochał się w Beth, jest już za późno, żeby tak po prostu nawiązać z nią znajomość. Co miałby jej powiedzieć - „To ja jestem tym facetem, który czyta twoje e-maile… i kocham cię?”

Rainbow Rowell albo ma świetna książkę, albo wybitnie złą. "E&P" kocham ponad życie, ale "Fangirl" z chęcią pozbędę się ze swojej półki.  Tutaj zaintrygował mnie pomysł. Po pierwsze, że można zakochać się w kimś czytając jego emaile (chociaż sama zakochuję się w postaciach stworzonych na papierze... zapomnijcie), a po drugie, że jest ktoś taki kto to wszystko czyta. No i mam ochotę na jakiś romans. Taki od deski do deski.

2. Tytuł: Bez winy
 
Wydawnictwo: Otwarte
Tytuł oryginału: Grayson's Vow
Data wydania: 28 września 2016
Nowa powieść autorki bestsellera „Bez słów”
Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los. Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać…
Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie. Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy? 
 
Jak wspominałam wcześniej - przeczytałabym jakiś romans...
 
3. Tytuł: Naturalnie. Prosto, zdrowo, smacznie
Autor: Alain Ducasse
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Tytuł oryginału: Nature Bébés. Simple, sain et bon
Data wydania: 28 września 2016
„Dziś – mówi – gdy pleni się marnotrawstwo, gdy króluje hodowla przemysłowa, gdy rolnictwo i rybołówstwo są tak intensywne, jako rzecz najoczywistsza narzuca mi się kuchnia zwrócona ku naturze. Zdrowa, z zasadami, prawdziwa, sezonowa, zaangażowana... ”
Wraz z byłym szefem kuchni swoich restauracji Christophe'em Saintagne'em i dietetyczką Paule Neyrat Ducasse przełożył tę wizję na 150 pogrupowanych według pór roku prostych i zdrowych przepisów, które zostały uzupełnione o praktyczne porady.
 
Lubię gotować. I powiem wam, że nawet umiem o ile mam dobry przepis. Do tej książki przede wszystkim przyciągnęła mnie okładka. No i przepisy według pór roku! Lubię takie rzeczy.

3 komentarze:

 1. Trzecia pozycja mnie zainteresowała, nie słyszałam o niej wcześniej ;) Może się na nią skuszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! Nominowałam Cię do LBA, zapraszam --> http://www.uwielbiamczytac.pl/2016/09/liebster-blog-award-1_81.html#more

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam tylko o tej pierwszej książce :) O pozostałych nawet nie słyszałam.
  Po "Załącznik" raczej nie sięgnę, ponieważ to nie dla mnie ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!
  http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń