sobota, 27 lutego 2016

ZAPOWIEDZI MARZEC 2016


Mimo tego, że w marcu przychodzi do nas astronomiczna wiosna, rzadko kiedy jest to również prawdziwa wiosna z ciepłym słońcem, kwiatami i błękitnym niebem. W tym miesiącu dopada nas również przesilenie wiosenne. W końcu obudzić się ze snu zimowego bywa ciężko. Najlepszym lekiem są książki, co wiadomo nie od dziś. Tak więc wydawnictwa przygotowały dla nas kilka ciekawych propozycji, ale że portfele nie za grube (bo przecież za coś czekoladę i koc na zimę trzeba było kupić), jak zwykle ograniczę się do paru pozycji, które najbardziej rzuciły mi się w oczy.1.  Tytuł: Czarownica
Autor: Anna Litwinek
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 07.03.2016
Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego.
Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka.
Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie. Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los? 


Już od jakiegoś czasu wiadomo, że polscy autorzy zdobywają nasze serca równie w dużej mierze jak ci zagraniczni. Faktem jest również, że zakochali się oni w kryminałach, co niestety przestaje być już takie piękne. Bo ile można czytać o przystojnych inspektorach i pięknych dziennikarkach? Ewentualnie na odwrót. Jednak wydaje mi się, że książka Pani Litwinek zwróciła moją uwagę przez odrobinę magii. Tej według mnie nigdy za wiele. Jeśli nadarzy się okazja, dam książce szanse.


2. Tytuł: Przez ciemność
Autor: Alexandra Bracken
Cykl: Mroczne Umysły
Wydawnictwo: Otwarte/ Moondrive
Data wydania: 16.03.2016
Gabe: Chciałbym się wyrwać z pogrążonego w beznadziei miasta. Zrobię wszystko, by zapewnić sobie lepszą przyszłość.
Sam: Byłam pewna, że Czerwoni zostali wymordowani lata temu. Oni jednak powracają, śmiertelnie niebezpieczni. Wśród nich jest ktoś, kogo znałam dawno temu.
Lucas: Wciąż pamiętam, jak szczęśliwi byliśmy kiedyś, Sam i ja. Ona ocaliła nasz świat. Zrobię wszystko, by ją uratować.
Mia: Nie czuję się dziewczynką, którą dawniej byłam. Jestem „czymś”, obozowym numerem. Przy życiu utrzymuje mnie tylko nadzieja, że jeszcze kiedyś zobaczę mojego brata Lucasa.
Bohaterowie opowiadań walczą o przetrwanie, własne szczęście i ocalenie swoich bliskich. Muszą stawić czoła brutalności sił rządowych i… przerażającej przeszłości.
Czy iskry nadziei rozbłysną w mroku? 


Pamiętam jak zachwycałam się "Mrocznymi Umysłami". A potem jak zawiodłam na kolejnych częściach. Więc dlaczego pragnę nowelki? Po pierwsze (bije się za to w pierś) okładka, na której widnieje moja małą Zu. Po drugie... cóż, może nowelka wyszła lepiej niż główna trylogia? Kto wie, dziwne rzeczy w świecie się dzieją.

3. Tytuł: W ramionach gwiazd
Autor: Amie Kaufman, Meagan Spooner
Cykl: Starbound
Wydawnictwo: Otwarte/ Moondrive
Data wydania: 02.03.2016
Ikar, największy prom kosmiczny w całej galaktyce, rozbija się podczas rejsu. Jedyni ocaleni to Lilac – córka najbogatszego człowieka w całej galaktyce, i Tarver – młody bohater wojenny, który nie należy do elity. Muszą zjednoczyć siły, by wrócić do domu i rozwiązać zagadkę tajemniczych wizji, jakie zaczynają ich nękać.
Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Jednak w świecie, z którego pochodzą, ich związek jest skazany na potępienie. Czy mimo to nadal będą chcieli opuścić planetę?


Książka pojawia się tu, żebyście nie przeszli koło niej obojętnie. Moondrive ma talent do wydawania dobrych młodzieżowych książek. Tym razem też im się udało. Co takiego niezwykłego jest w tej książce? Tu recenzja i zapraszam do czytania.

4. Tytuł: CALM
Autor: Michael Acton Smith
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 02.03.2016
Żeby odzyskać spokój, nie potrzeba specjalistycznego treningu, wystarczą umiejętności, z którymi rodzi się każdy z nas. Nie trzeba zbioru zasad, których należy bezwzględnie przestrzegać. Oto praktyczny dziennik swobodnych inspiracji, dzięki którym spokój może osiągnąć każdy. W dziewięciu rozdziałach uwzględniających każdy aspekt życia znajdziemy mix najnowszych badań naukowych, działań twórczych, ćwiczeń i inspiracji, które pozwolą uspokoić umysł i zacząć zmieniać świat wokół nas.
WYJĄTKOWY PRZEWODNIK, KTÓRY POZWOLI ZYSKAĆ NIECO CZASU I PRZESTRZENI WE WSPÓŁCZESNYM, ROZPĘDZONYM DO GRANIC MOŻLIWOŚCI ŚWIECIE

Książka, która pomaga nam się zatrzymać w dzikim pędzie, nie tylko dla tego że jest książką, ale dla tego że specjalnie do tego została stworzona. Nie wiem jak wy, ale ja takim poradnikiem nie pogardzę, tym bardziej że ponoć dzięki niemu mam zyskać trochę czasu. Z chęcią skorzystam. No i wiecie... kocham minimalizm, a ta okładka wręcz uwodzi swą doskonałością pod tym względem.

5. Tytuł: Akty wiary
Autor: Erich Segal
Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 11.03.2016
Historia trójki młodych ludzi ukazana na tle nowojorskiego Brooklynu, izraelskich kibuców, nowoczesnej Brazylii i świętych miast - Rzymu i Jerozolimy. Powieść o poszukiwaniu wiary, zakazanej miłości, o grzechu i zbawieniu.

Nie jest to jakaś nowość. Książka po raz pierwszy ukazała się w 2006 roku. Wydawnictwo jednak co jakiś czas odświeża naszą pamięć o niej. Coś na tle psychologicznym, ale inne niż kryminał.  To już jest wystarczający argument, żeby sięgnąć po tą pozycje. A skoro jest to trzecie wydanie (2 ukazało się w 2012) śmiem twierdzić, że jest to książką ciągle aktualna, po którą ludzie ciągle i na nowo  sięgają. Nie wiem jak wy, ale ja z chęcią poznam opinie Pana Segala na temat sensu istnienia.

3 komentarze:

 1. w ramionach gwiazd ma naprawdę prześliczną okładkę ♥ mam nadzieje, że wnętrze będzie równie piękne, bo opis przykuwa uwagę :)
  pozdrawiam i życzę miłego dnia :)
  www.ksiazkiponadniebo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nic tu dla siebie nie znalazłam, ale niektóre okładki są śliczne ♥ A najbardziej chyba podoba mi się Calm ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeczytałam, pomyślałam i... dlaczego katuję się tym, skoro przede mną jeszcze lektura szkolna i podręcznik z biologii?
  To znaczy, nie w moim stylu. Przeczytałabym jakiś horror, na odstresowanie wbrew pozorom. Heh.

  OdpowiedzUsuń