sobota, 20 lutego 2016

"Ja, Ty, My. Książka wspólnych zapisków"

Wydawnictwo: Feeria Young
Tytuł oryginału: Me, You, Us
Data wydania: 17 lutego 2016 
Tu nie ma złych odpowiedzi! Nie ma ograniczających cię zasad! W tej książce jesteś cały ty i drugi ty i… To po prostu wasza książka.
Rozwiń skrzydła, puść wodze fantazji i baw się! Oto książka bez reguł, która zapewni świetną zabawę – a także podpowie ci coś o tobie i twoich przyjaciołach. A przede wszystkim pozwoli nietypowo spędzić czas.
Macie czasem tak, że widzicie się ze znajomymi i w sumie nie maci pomysłu co ze sobą zrobić? Albo wręcz przeciwnie - macie milion pomysłów i milion wspomnień, ale nie wiecie jak zatrzymać każde z nich? Tak książką jest małą podpowiedzią.
Na początku wydawało mi się, że to coś w stylu "Zniszcz ten dziennik" lub innych takich. No i faktycznie, coś wspólnego mają.  Szare strony, czarna gruba czcionka, okienka do wypełnienia i polecenia. Ale nie mamy sami zabierać książki na spacer, tylko iść na ten spacer z przyjacielem, nazbierać pamiątek i wkleić na odpowiednią stronę. Wakacje, posiłek życia. Niby takich się nie zapomina, ale w razie gdyby - jest też strona na narysowanie tego wszystkiego! Odliczacie dni do ważnego wydarzenia - na to też jest przygotowane miejsce. Poezja, filmy, muzyka, podróże... Na wszystko jest miejsce! 
Ciężko wam uwierzyć, że książka pomaga zachować wspomnienia? Też byłam w lekkim szoku, ale kiedy zaczęłam ją przeglądać z siostrą wróciło do mnie milion rzeczy i okazało się, że umiemy spędzać czas razem w inny sposób niż na kłótniach (jak to z młodszym rodzeństwem często bywa).
Przez ostatni tydzień  książka wędrowała ze mną przez świat, zaglądała do kolejnych znajomych i wypełniała się wspomnieniami. Tak wiem, dużo piszę o tych 'memories' ale właśnie do tego jest ta książka! Żeby wspominać i przeżywać ponownie najpiękniejsze chwilę. 
Już wiem, że jedną stronę zarezerwuję dla pewnej osoby, która wyjedzie już za jakiś czas na studia. Kolejnych kilka jest zarezerwowanych na wakacje i wyprawę po Polsce z przyjaciółmi. Nie musicie wypełniać wszystkiego na raz, bo nie o to w tym chodzi. Czytajcie, przeglądajcie i wybierajcie z kim chcecie wypełnić daną stronę. Z kim chcecie zatrzymać wspomnienia na długo.  I z kim chcecie stworzyć nowe.
Mimo, że nie przepadam za takimi książkami (jeśli chodzi o rysunek jestem mało artystyczną duszą) to ta zdobyła moje serce, bo tylko ode mnie i od moich znajomych zależy czy będziemy w niej rysować, malować, kleić czy pisać. To zależy również od was i waszych bliskich. Nie liczcie tylko na swoją pamięć bo ta jest niestety ulotna. Sprawcie aby wasze wspomnienia były czymś materialnym, a zostaną z wami na dłużej. Pomyślcie, że kiedyś, gdy będziecie już starzy i siwi, usiądziecie w waszym ulubionym fotelu z jedną z najwspanialszych pamiątek w waszym życiu. Bo pod ręką będziecie mieć najwspanialsze chwile z najwspanialszymi osobami.


Za możliwość nadania moim marzeniom i wspomnieniom kształtów, dziękuję Wydawnictwu

1 komentarz:

  1. A wygląda tak nie pozornie... chyba przy następnej wizycie w Empiku poszukam tej książki :)

    OdpowiedzUsuń