sobota, 8 sierpnia 2015

Zapowiedzi sierpnia!

Dawno nie było. Pora powrócić do tego co się kiedyś zaczęło. Tak oto przed wami premiery sierpnia na które moim zdaniem warto zwrócić swoje czytelnicze oczęta.


1.
Tytuł: Ekspozycja
Autor: Remigiusz Mróz
Oprawa: miękka
Liczba stron: 480
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Data wydania: 12.08.2015
I tom trylogii z komisarzem Forstem.

Termin EKSPOZYCJA ma przynajmniej pięć znaczeń. Jest podobnie wieloznaczny jak każdy krok mordercy.
Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok - na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst.

Kocham Sherlocka więc wszystkie książki gdzie pojawia się detektyw i jakaś niezwykła zagadka przyciągają mnie jak magnez. Niektóre nie przypadają mi do gustu, ale inne wciągają w swój mroczny świat. Z chęcią przekonam się kiedyś cóż to stworzył dla nas pan Remigiusz.

2.
Tytuł: Nie ma nieba
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 6 sierpnia 2015
Liczba stron: 292

"Nie ma nieba” to nieprzewidywalna opowieść o lekarzach, ich pacjentach i relacjach zachodzących między nimi – o wyczerpującym poczuciu odpowiedzialności, empatii, której nadmiar może stać się siłą niszczącą obydwie strony, rozterkach i dylematach. A wszystko to wplecione w historię miłości, która mogłaby stać się love story współczesnych czasów.
Będąc małą dziewczynką marzyłam by w przyszłości zostać aktorką, piosenkarką, modelką, księżniczką... Ot dziecięce fantazje. Natomiast mniej więcej od 5 klasy podstawówki zamarzyło mi się bycie lekarzem. Marzenie przyszło i przeszło pół roku temu, ale i tak nadal przyciąga mnie medyczny świat. Z chęcią bym książkę przeczytała, bo może pomogłaby mi 'spełnić' część dawnych marzeń...

3. 
Tytuł: Oddam ci słońce
Wydawnictwo: Otwarte
Tytuł oryginału: I will give you the sun
Data wydania: 10 sierpnia 2015
Liczba stron: 400
JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd. 
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki.
Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji,
których skutki musi ponieść. Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...
NOAH 
Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce. Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…

Nie dość, że zachwyca mnie opis to jeszcze okładka. Historia opowiedziana z perspektywy 2 bohaterów. Uwielbiam takie mieszanki! Romantyk i buntowniczka. Dwa różne światy, chociaż bez siebie nie mogą żyć. Na początku. Później coś się sypie, a ja dowiem się co! Tej książce nie odpuszczę i ją dorwę!
 
Oczywiście interesujących premier jest znacznie więcej, ale co z tego jeśli są to kolejne części a ja nawet nie dorwałam pierwszych? Przeszukując jednak strony wydawnictw natrafiłam na kolejne niezwykłe premiery, które czekają nas już niedługo... Nie mogę się doczekać listopada!

2 komentarze:

  1. Oddam Ci słońce będzie piękną książką, już nie mogę się doczekać kiedy się pojawi w księgarni. Powodzenia w blogowaniu. Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Najbardziej ciekawi mnie nowa powieść Mroza. Na razie jednak jedna jego książka stoi nieprzeczytana na półce, więc na kolejną się jednak nie skuszę ;)

    OdpowiedzUsuń