sobota, 12 listopada 2016

ZAPOWIEDZI LISTOPAD 2016

Początek listopada okazał się dość pracowitym okresem pod wieloma względami, dlatego też zapowiedzi pojawiają się dopiero teraz. Przepraszam Was z całego serduszka!
Każdy miesiąc ma w sobie pewien urok. Coś, co wyjątkowo sprzyja czytaniu. Listopad przoduje pod względem ciemnych, zimnych i mokrych wieczorów, dlatego idealnym wyjściem jest spędzenie go pod kocem, z herbatą i książką do pary. 

 1. Tytuł: "Opowieść o Kullervo"
Autor: J. R. R. Tolkien
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Tytuł oryginału: The Story of Kullervo

Data wydania: 8 listopada 2016
„Nieszczęsny Kullervo”, jak nazywał go Tolkien, wychowuje się w gospodarstwie swego wuja Untamo, który zabił mu ojca, porwał matkę, a w dzieciństwie trzy razy usiłował pozbawić go życia. Trudno się dziwić, że młody chłopak wyrasta na pełnego gniewu i goryczy samotnika – kocha go tylko siostra Wanōna, a strzegą magiczne moce czarnego psa Mustiego. Untamo, choć sam też włada czarami, boi się bratanka i sprzedaje jako służącego kowalowi Asemo. Kullervo zaznaje tam nowych upokorzeń ze strony żony kowala i w odwecie doprowadza do jej śmierci. Postanawia powrócić do domu i wywrzeć zemstę na zabójcy swego ojca, jednak okrutne przeznaczenie kieruje go na inną, mroczną ścieżkę i prowadzi do tragicznego finału.
 
Mistrz powraca. Więcej słów nie trzeba.

2. Tytuł: "9 November"
 
Wydawnictwo: Otwarte

Tytuł oryginału: November 9
Data wydania: 9 listopada 2016 
9 listopada to data, która zaważyła na losach Fallon i Bena. Tego dnia spotkali się przypadkiem i od tej chwili zaczynają tworzyć dwie historie: jedna to ich życie, drugą pisze Ben zauroczony swoją nową muzą. Choć los postanawia ich rozdzielić, to wzajemna fascynacja jest na tyle silna, że nie może pokonać jej ani czas, ani odległość. Co roku 9 listopada rozpoczyna kolejny rozdział historii - tej realnej i tej fikcyjnej. Gdy nieubłaganie zbliża się koniec powieści, szczęśliwe zakończenie wydaje się jedynie mrzonką, bo historia na papierze zaczyna różnić się od tej, w którą wierzy Fallon.
Jak już się przekonałam - książki pani Hoover albo zdobywają moje serce w całości, albo z całego serca ich nienawidzę. Poczekamy, zobaczymy jak będzie tym razem. 
3. Tytuł: "Zwiadowcy. Wczesne lata.  Bitwa na Wrzosowiskach"
 
Cykl: Zwiadowcy - wczesne lata (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar

Tytuł oryginału: Battle on the moors

Data wydania: 23 listopada 2016
 Kiedy były baron Morgarath uciekł, aby uniknąć kary za zdradę – wielki niepokój pojawił się w Araluen. Zwiadowcy wiedzą, że będzie planował swój kolejny ruch, a pogłoski mówią, że tworzy brutalną armię złożoną z nieludzkich postaci. Nowo wybrany Król Duncan, musi przygotować się na wojnę. Halt przygotowuje się do pozornie niemożliwego zadania – wspinaczki na śmiertelny Cliff w górach Deszczu i Nocy oraz wyprawy na terytorium wroga, aby śledzić Morgarath. W międzyczasie, Crowley musi zadbać o bezpieczeństwo Królowej, która podejmuje się niebezpiecznej podróży, dotyczącej jej nienarodzonego dziecka.
 
Prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Zwiadowców! Umknął mi pierwszy tom z tego cyklu więc na dniach biegnę do biblioteki, może akurat na mnie czeka. Jeśli nie znacie "Zwiadowców" to pora nadrobić. Nie wystraszcie się ilości tomów - czyta się je naprawdę szybko. Sama mam też do nich duży sentyment, bo to jedna z pierwszych zrecenzowanych książek, jakie pojawiły się na blogu. 

Więcej propozycji znajdziecie w listopadowym numerze Magazynu Fabryka Mocy dla którego od niedawna piszę. Znajdziecie tam nie tylko parę słów o książkach, ale też o filmach, muzyce i podróżach. Czytać, czytać!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz