sobota, 1 października 2016

ZAPOWIEDZI PAŹDZIERNIK 2016

Lubię październik. Ogółem bardzo lubię jesień. Każdy miesiąc jest inny. We wrześniu jeszcze czuć lato, nawet jeśli pada. A październikowe słońce chce ogrzać ziemię przed listopadowymi chmurami. Koloruje liście. No i po prostu jest ślicznie.
A ślicznie będzie też na wydawniczych półkach. Jesień sprzyja czytaniu, więc oto kilka propozycji na te dni.

1. Tytuł: Tak się kręciło. Na planie 10 kultowych filmów PRL
Johnny Wagabunda, były pracownik salonu tatuażu w Los Angeles, znajduje notes Zampano, starszego pana i odludka, który zmarł w swoim zagraconym mieszkaniu. Notes zawiera opatrzoną licznymi przypisami historię "Relacji Navidsona".
Fotoreporter Will Navidson wprowadził się z rodziną do nowego domu - dalsze wydarzenia zostały zarejestrowane na taśmach filmowych oraz w postaci wywiadów. Od tamtej pory Navidsonowie stali się sławni, a Zampano - robiąc notatki na luźnych kartkach papieru, serwetkach i w gęsto zapisanych notatnikach - skompilował wyczerpującą pracę na temat wydarzeń w domu przy Ash Tree Lane.
Jednakże ani Wagabunda, ani nikt z jego znajomych nigdy nie słyszeli o "Relacji Navidsona". Teraz zaś im więcej Johnny czyta o domu Navidsonów, tym bardziej zaczyna się bać i popadać w paranoję. Najgorsze jest to, że nie może potraktować znalezionych zapisków jako zwykłych majaczeń starego wariata. Zaczyna zauważać zachodzące w otoczeniu zmiany...

Gatunek - horror. Tak twierdzi wydawnictwo. Ludzie piszą, że jest ciekawa, inna niż wszystkie. Może w sam raz na październikowe popołudnia? No i tytuł z okładką bardzo mnie przyciągają. Obiecują mojej wyobraźni niesamowitą historię. Nic z tym nie zrobię, pragnę tej książki...

1 komentarz:

  1. Zaintrygowałaś mnie Domem z liści, pierwszy raz słyszę o tym tytule ;)

    OdpowiedzUsuń