piątek, 29 stycznia 2016

ZAPOWIEDZI LUTY 2016

Nadchodzi luty. Niby miesiąc jak miesiąc, a jakoś wyjątkowo go lubię. Premiery książek też na to wpływają. A w tym roku wydawnictwa wyjątkowo nas rozpieszczają. Oto parę nowych pozycji, na które warto zwrócić uwagę.Na początek MOONDRIVE/WYDAWNICTWO OTWARTE, które w lutym ostro zaszalało i podarowało nam aż 3 niezwykłe premiery.

1. LINIA SERC
Autor: Rainbow Rowell
Data wydania: 3 lutego 2016
Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu!
Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.
Gdy zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, wybiera pracę, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...

--------
Już  od dawna wiadomo, że Pani Rowell ma talent do porywających serca zwariowanych historii. Jje bohaterowie są kolorowi, pełni emocji, a fabuła choć czasem nudzi i tak odkryje coś w naszym życiu. Jeśli nadarzy się okazja, to czemu nie - z chęcią przeczytam historię z żółtym telefonem.

2. PANIKA
Autor: Lauren Oliver

Data wydania: 2 lutego 2016
Wyobraź sobie senne, pogrążone w beznadziei miasteczko.
Wyobraź sobie dziewczynę, która nie wierzy, że może ją spotkać coś dobrego.
Wyobraź sobie grę, w której każdy musi podjąć śmiertelne ryzyko, by wygrać wielką nagrodę – przepustkę do lepszego życia.
Ta gra to Panika. Nikt nie wie, kim są sędziowie, którzy wymyślają zadania i czuwają nad przebiegiem rywalizacji. Uczestnicy zostają zmuszeni do przesunięcia własnych granic, do wyjścia poza strefę bezpieczeństwa, do stawienia czoła najgłębszym lękom.
Dziewczyna ma na imię Heather. Od zawsze pogardzała grającymi w Panikę. Ale kiedy jej chłopak odchodzi do innej, pełna wściekłości, bólu i rozpaczy zmienia swoje podejście i decyduje się przystąpić do rywalizacji. Nigdy nie spodziewała się, że to zrobi. Aż do tego lata. 

------
Wcześniej nie miałam okazji przeczytać żadnej z książek Pani Olivier. Każdy pewnie kojarzy "Delirium" - historia o zakazanej miłości. Cóż, pewnie dlatego po nią nie sięgnęłam. Miałam dość takich książek. Czy zmieniłam zdanie? Nie wiem. Ale tutaj urzekła mnie okładka (przyznaję się bez bicia...) i wyczuwam w niej nieprzyjemny dreszczyk, który będzie mi towarzyszył podczas czytania. Mam przynajmniej taką nadzieję. A dowiemy się kiedy książka pojawi się na mojej półeczce.

3. SZKLANY MIECZ
Autor: Victoria Aveyard
Data wydania: 17 lutego 2016
Walka pomiędzy rosnącą w siłę armią rebeliantów a światem, w którym liczy się kolor krwi, przybiera na sile. Mare Barrow ma czerwoną krew, taką samą jak zwykli ludzie. Jednak jej zdolność kontrolowania błyskawic – nadprzyrodzona moc zarezerwowana dla Srebrnych – sprawia, że rządzący chcą wykorzystać dziewczynę jako broń.
Mare odkrywa, że nie jest jedyną Czerwoną, która posiada umiejętności charakterystyczne dla Srebrnych. Są też inni. Ścigana przez okrutnego króla Mavena wyrusza na wyprawę, aby zrekrutować Czerwono-Srebrnych do armii powstańców gotowych walczyć o wolność. Wielu z nich straci życie, a zdrada stanie się chlebem powszednim. Mare musi też zmierzyć się z mrokiem, który ogarnął jej duszę. Czy sama stanie się potworem, którego próbuje pokonać? 

-----
Książka na którą czekałam od kiedy tylko skończyłam czytać "Czerwoną królową".  Śledziłam strony Moondrive w poszukiwaniu choćby najmniejszej wzmianki o tej pozycji. I wreszcie się doczekałam! Sama nie wiem czego się spodziewać. Z jednej strony może to być kolejna wspaniała książka, która zawładnie moim sercem, a z drugiej strony może to być totalny niewypał, który powstał nie wiadomo po co. Takie obawy siedzą w mojej głowie. Ta książka pojawi się u mnie na 100% - tego możecie być pewni. Wtedy okaże się czy obawy były słuszne czy też nie...

Teraz przejdziemy do Wydawnictwa YA! Tu czeka na nas książka z prawdziwym dreszczykiem emocji.
1. SZALEŃSTWO
Autor: Susan Vaught
Data wydania: 3 lutego 2016
Never w stanie Kentucky nie jest zwykłym miasteczkiem…
To miejsce, w który martwi i żywi nie mogą zaznać spokoju. Forest,  18-letnia dziewczyna zatrudniona na cmentarzu przy szpitalu Lincolna wie o tym aż za dobrze. Szpital psychiatryczny Lincolna świetnie nadaje się do tego, żeby dorobić na studia. Ale są jeszcze setki niezbyt stabilnych pacjentów, kilometry podziemnych tuneli, dzwony na wieży, które rozbrzmiewają niespodziewanie i pewna szafa, która skrywa coś więcej niż podarowane ubrania…
Kiedy pewnej nocy martwy małżonek jednej z pacjentek pojawia się przed oczami Forest, dziewczyna zupełnie traci poczucie rzeczywistości i czasu. W tej historii odegra kluczową rolę, a przy okazji odkryje dziedzictwo, jakiego się nie podziewała.

-----
Nie wiem czemu zwróciłam uwagę na tą książkę. Normalnie historie z duchami w tle raczej mnie nie kręcą, ale w tej coś jest. Oczami wyobraźni widzę już te miejsce... skrzypiące deski, suche konary drzew, bose stopy na korytarzu. Może trochę przesadzam, ale z chęcią się o tym przekonam!


Pozostawmy paranormalny świat i zajrzyjmy do Wydawnictwa Jaguar. Tutaj wypatrzyłam książkę obyczajową, choć w niej też pojawia się trochę magii.

1. I STAŁ SIĘ CUD
Autor: Lin Stepp
Data wydania: luty 2016
Zola zawsze była trochę inna niż wszyscy. W połowie Tahitanka, z czarnymi długimi włosami i ciemnymi oczami, w połowie góralka. Obecnie prowadzi sklepik z pamiątkami w małej górskiej miejscowości i cieszy się urokiem otoczenia. Ale to nie wszystko… Obdarzona jest bowiem nadzwyczajnym darem przewidywania przyszłości… Pewnego dnia poznaje Spencera Jacksona. Stopniowo odkrywają, że łączy ich niezwykła więź. Podobne doświadczenia z przeszłości postawią ich na wspólnej drodze do pokonania kompleksów wynikających z odrzucenia. Czy stanie się cud?
-----
Czasem nasza wyobraźnia mimo wszystko musi odpocząć, a ta książka może jej w tym pomóc.Łatwo jest przenieść się do małego miasteczka otoczonego słońcem i górskimi pasmami, nawet jeśli nigdy nie widzieliśmy go na własne oczy. Może książka okaże się też dobrym prezentem dla mamy? Ale najpierw czytamy sami!

1 komentarz:

  1. Jakie nowości cudne *-* A portfel i tak już jest chudy... Na pewno kupię Linię serc, uwielbiam Rainbow Rowell!

    mojfioletowykacik.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń