niedziela, 1 maja 2016

ZAPOWIEDZI MAJ 2016


Nadszedł maj. Dla niektórych to czas egzaminów, dla innych czas na podciągniecie ocen przed końcem roku szkolnego, który już widzimy w naszej wyobraźni.
Wydawnictwa nie próżnują i czas oczekiwania na wakacje umilają nam ciekawymi książkowymi premierami.


1. Tytuł: Korona
 
Cykl: Selekcja (tom 5)
Wydawnictwo: Jaguar
Tytuł oryginału: The Crown 
Data wydania: 18 maja 2016 
Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z „Jedynej”. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości . Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn musi dokonać wyboru, który okaże się trudniejszy niż ktokolwiek się mógł spodziewać...
Co tu dużo mówić. Odkąd skończyłam czytać "Następczyni" zżerała mnie ciekawość co będzie dalej. Styl Kiery jeszcze mi się nie znudził, a nawet czasem zaskakiwał. Z chęcią przekonam się jak poukładała dalsze losy bohaterów.


2.Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa

Wydawnictwo: Otwarte 
Tytuł oryginały: Dangerous lies 
Data wydania: 11 maja 2016 
Stella to nie jest moje prawdziwe imię. 
Thunder Basin w Nebrasce nie jest moim prawdziwym domem. 
Po tym jak byłam świadkiem groźnego przestępstwa, zostałam objęta programem ochrony świadków i wysłana do spokojnego miasteczka na końcu świata. Moje życie rozpadło się na milion kawałków. Nie potrafię się tu odnaleźć. Miałam rozpocząć ostatni rok liceum. Miałam być z chłopakiem, którego kocham, ale zostaliśmy rozdzieleni. Teraz w moim życiu pojawił się ktoś inny – czy mogę mu zaufać? Coraz trudniej jest mi ukrywać uczucia. Coraz trudniej jest też kłamać… Im bardziej czuję się bezpieczna, tym większe grozi mi niebezpieczeństwo. 
Kolejna mroczna powieść od Becci Fitspatrick. "Black Ice" było niezłym początkiem jeśli chodzi o stricte mroczne historie spod jej pióra, ale tam zawiodłam się na zakończeniu. Tu opis jest mniej porywający, ale mam słabość do historii z postaciami, które biorą udział w programie ochrony świadków. Okładka hipnotyzuje (jak zazwyczaj u Moondrive) więc to kolejny pretekst, żeby zagościła ona na mojej półce. 
 
 
Autor: Jessica Park
Wydawnictwo: OMGBook 
Tytuł oryginału: Flat-Out Matt
Data wydania: 11 maja 2016
 Matt jest wysoki, ciemne blond włosy opadają mu na oczy. Nosi koszulkę z napisem: „Nietzsche to mój ziom”. Julie bardzo go lubi. Jest jeszcze Finn. Nigdy go nie spotkała… Ale to za nim szaleje. Skomplikowane? Dziwne? Nie da się ukryć! W domu Watkinsów zdecydowanie coś nie gra. Rodzice są mili, ale jakby nieobecni. Matt jest piekielnie zdolnym studentem matematyki, ale nawet kabelek USB nawiązuje kontakty łatwiej niż on. Celeste wyraźnie odstaje od rówieśników i ma pewien baaardzo dziwny zwyczaj. Jest jeszcze najstarszy brat, Finn: zabawny, mądry, wrażliwy, otwarty… Tylko że kompletnie nieosiągalny. Można z nim pogadać tylko na czacie.  Julie, która właśnie zaczęła studia, zamieszkuje właśnie z nimi. Nie przypuszcza, że stanie się kimś ważnym dla rodziny Watkinsów. I że to będzie aż tak skomplikowane.
Mi wystarczy, ze z Mattem mamy wspólnego ziomka. I że główna bohaterka to Julie. No dobra, tajniak Finn też zachęca do sięgnięcia po tą książkę.
   

2 komentarze:

 1. Chętnie przeczytałabym "Niebezpieczne kłamstwa" i "To skomplikowane Julie".
  Co do pierwszego to zakochałam się w serii "Szeptem" tej autorki, więc mam nadzieję, że jej nowa książka też mi się spodoba :D Muszę też przeczytać wreszcie "Black Ice"! ;) A druga pozycja, o której wspomniałam wydaje się intrygująca i pokręcona, więc czemu by jej nie poznać ;)
  Pozdrawiam Tris *.* z http://hopebravestory.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaczęłam Selekcję, ale to latanie od jednego do drugiego faceta tak mnie zirytowało, że odpuściłam sobie tę serię. Coś czuję, że podobnie by było z trzecią pozycją, którą podałaś. Jakoś nie kręcą mnie opowieści o niezdecydowanych księżniczkach, heh.
  Black Ice bardzo mi się podobało (prócz cukierkowego zakończenia, oczywiście, zniszczyło całą historię), więc może zdecyduję się na Niebezpieczne Kłamstwa. Nigdy nie czytałam niczego z programem ochrony świadków, szczerze mówiąc.

  OdpowiedzUsuń